komodity.cz

Připojte se k milionům lidí obchodujících akcie, komodity a opce

DOMŮ | STUDIJNÍ KURZY | MŮJ INDEX | PŘIDEJ ODKAZ | REKLAMA | KOŠÍK
ONLINE JIŽ 17 LET!
Jsme průkopnickým
investičním webem:
v provozu 1997-2014
>>VYHLEDEJ
Před týdnem jsem začal s obchodováním, a mé otevřené pozice jsou přes $2,870 v profitu. Tvoje metody skutečně pracují. Píšu Ti teď v pátek večer, a už se nemůžu dočkat do pondělí na otevření trhů.
Stanislav Trnka, Mariánské Lázně
NAUČTE SE
OBCHODOVAT KOMODITY
Na současné volatilní trhy používám vaše opční strategie - nevyžadují každodenní sledování cen a riziko je v nich nízké a pevně fixované. Namátkou ropa, zlato, nebo pšenice - jinak než opcemi bych na nedávných masivních pohybech nedokázal benefitovat. Mé opce mi za uplynulé 2 měsíce vydělaly přes $24,000 profitu.
Jiří Krejčí, Mladá Boleslav
VYDĚLÁVEJTE V OPCÍCH
S MINI RIZIKEM
Jako akciový makléř bych váš manuál doporučil jako povinnou četbu každému, kdo to se sebou myslí v obchodování vážně. Velmi dobře napsané, inspirující, ale pravdivé, realistické."
Martin Novák, Praha
UKÁŽEME VÁM,
JAK INVESTOVAT DO AKCIÍ

Tom na facebooku
Sledujte pravidelně,
čím se právě zabývá

Komodity.cz > Kabinet > Výběr z diskuzí v Toms Daily Emails > O úskalích průměrování I. (Tom Řepík)

O úskalích průměrování

Prirozene k tomu, abyste si mohli dovolit "averigovat", musite mit logicky obchodni ucet urcite "dostatecne" vyse.Jak mam v prubehu casu moznost poznavat a pozorovat obchodni zvyky mnoha svych "studentu", pripada mi pozorohodne, jak az prekvapive nemala cast z vas praktikuje ci ve sve minulosti praktikovala vec, ktere se rika "averiging". Uz (pro mne) mene prekvapive ji ma ci mel v repertoaru skoro kazdy, kdo mi prozradi, ze do komodit prisel od akciovych investic.
Takrka vzdycky slysim o averigovani v souvislosti s dlouhou pozici.

O co vlastne bezi? Kdyz "averigujete", jinymi slovy prumerujete svou porizovaci cenu, jak jsem jiz zminil, obycejne z dlouhe strany (vetsinou dlouhodobeho pozicniho) obchodu. Jednoduse nakoupite komoditu/akciovy titul, a pokud cena i nadale pada, prikoupite dalsi kontrakt(y)/akcie a vylepsite si tak prumernou porizovaci cenu. Ztraci-li cena dal, postup opakujete. Az se trh skutecne otoci, jste na palube se slusne nizkou porizovaci cenou, ktera vam pomuze dostat se do celkoveho profitu rychleji, nez kdybyste drzeli svuj prvni nakoupeny kontrakt a cekali na obrat, az nastane. Tolik teorie. Prirozene k tomu, abyste si mohli dovolit "averigovat", musite mit logicky obchodni ucet urcite "dostatecne" vyse, abyste byli schopni nejen poridit x multikontraktu, ale tez docasne financne ustat nepriznivy vyvoj, behem ktereho prikupujete.

Nyni. V akciovem obchodovani, averiging neni nezbytne fatalne nebezpecna taktika. Akciove trhy se hybou ve zcela jinem duchu nez vitalnejsi komoditni trhy, ve stock marketu chce drtiva vetsina jeho ucastniku videt jit cenu pouze jednim smerem a vetsina inklinuje k tradicnimu pristupu nakoupit a drzet. A nakonec, akcive tituly nemate zadny problem drzet libovolne dlouho, kolik chcete, radu let, vyjimkou nejsou ani majitele titulu dedici tyto z generace na generaci. Ve futures trzich vsak, kde kazdy kontrakt ma velmi limitovanou delku zivota a nemame zde onen luxus neomezeneho casoveho aspektu, je averigovani podstatne rizikovejsim, podstatne agresivnejsim pocinem, nebojim se rict hazardovanim se svou obchodnickou existenci. Jde vlastne o opak uspesneho pyramidovani (koupime kontrakt - vykazujeme profit - pouzijeme jej k financovani dalsiho, pridavneho kontraktu), a to pridavani si do ztratove pozice. Presny opak toho, co ucim, kazu, vyznavam, a sam delam. Nikdy "prosim" v komoditach tuto vec nezkousejte, a kdyz, tak pouze na papire. Jinak MNOHEM casteji nez ne si z vasi normalni, male ztraty udelate ztratu megarozmeru, ktere jednoduse uz nebudete schopni celit a skoncite. Nadobro. Tudiz, s tou vyjimkou ze znate nejaky excelentni duvod (mne zadny nenapada), proc verite, ze se trh "urcite" otoci zpet, nikdy by vam "averigovani" nemelo prijit na mysl a meli byste sve vznikajici ztraty, jak se vas snazim ucit, nekompromisne likvidovat v tom nejblizsim moznem momente.


Tom
 

Aktuální tipy & články
               >> ČTĚTE ZDE
Největší přednost vašich kurzů vidím v důrazu na jednoduchost, logiku a proveditelnost. Neučíte žádné abstraktní teorie, všechno je realistické a dává to smysl. Vysvětlit srozumitelně a poutavě tak zdánlivě komplikovanou věc, jakou je burzovní trading, to jsem jinde nenašel.
Josef Hořejší, Plzeň
POMÁHÁME LIDEM
PRORAZIT NA BURZE
DOMŮ | MŮJ INDEX | PŘIDEJ ODKAZ | REKLAMA | KONTAKT | PRÁVNÍ PROHLÁŠENÍ
Naše loga | Přidej do oblíbených | Pošli přátelům | Moudra | Chybné odkazy | Zpětná vazba
Aktualizováno 22/10/2014. 3150 registrovaných odkazů. © 1997-2014 Display Systems International. Všechna práva vyhrazena.