komodity.cz

Připojte se k milionům lidí obchodujících akcie, komodity a opce

DOMŮ | STUDIJNÍ KURZY | MŮJ INDEX | PŘIDEJ ODKAZ | REKLAMA | KOŠÍK
ONLINE JIŽ 17 LET!
Jsme průkopnickým
investičním webem:
v provozu 1997-2014
>>VYHLEDEJ
Ráda bych Vám poděkovala jak za poutavě a pedagogicky obdivuhodně sepsaný kurz, tak i za trpělivou emailovou podporu, kterou jste mi věnovali. Snad Vás potěší, že můj v únoru založený účet má nyní více než trojnásobnou velikost.
Kateřina Pazderková, Brno
NAUČTE SE
OBCHODOVAT KOMODITY
Na současné volatilní trhy používám vaše opční strategie - nevyžadují každodenní sledování cen a riziko je v nich nízké a pevně fixované. Namátkou ropa, zlato, nebo pšenice - jinak než opcemi bych na nedávných masivních pohybech nedokázal benefitovat. Mé opce mi za uplynulé 2 měsíce vydělaly přes $24,000 profitu.
Jiří Krejčí, Mladá Boleslav
VYDĚLÁVEJTE V OPCÍCH
S MINI RIZIKEM
Mám všechny tvé kurzy a vedu si na mé poměry a úvodní očekávání výtečně. Čísly nechci ohromovat, pro mě osobně je rozhodující má vnitřní spokojenost, že dělám něco unikátního pro své vlastní budoucí zabezpečení. Jsem tím unešený, velmi mě to motivuje a dodává vitální energii a náladu do mého každodenního života.
Marek Benešovský, Příbram
UKÁŽEME VÁM,
JAK INVESTOVAT DO AKCIÍ

Tom na facebooku
Sledujte pravidelně,
čím se právě zabývá

Komodity.cz > Kabinet > Studentské články, názory, zkušenosti > Buduji si svůj vlastní systém... IV. (Silva K)

Buduji si svůj vlastní systém... IV.

Silva K napsala:

Posilam srdecne pozdravy a rada bych se pripojila do nasi serialove diskuse nekolika malo svymi postrehy. Nechci zde opakovat jiz recene a nadmiru pravdive, a proto me postrehy rozhodne nelze chapat jako nejakou mou komplexni radu, naopak, jde pouze o par jednotlivych myslenek, ktere mi prichazeji na mysl, kdyz procitam silne inspirujici postrehy ostatnich obchodniku.

Pro mne je obchodovani velmi osobni vec, kterou jednak nemuze delat kazdy, a uz vubec v ni kazdy nemuze cekat stejne vysledky, jako nekdo druhy. Jde v ni o nalezeni nejakeho praveho "citu pro vec", ktery funguje pro kazdeho zcela individualne. Po pravde receno, asi jsem se v zivote nesetkala s nejakou jinou profesni cinnosti, kde by tento individualisticky aspekt byl jeste dulezitejsi nez v obchodovani.

A jelikoz jde o individualni zalezitost, kterou kazdy z nas (anebo urcite - vetsina z nas) dela osamocen, muze nas prepadat rada, casto ne zcela pravdivych pocitu. Napriklad, pokud jsme den co den po odpoledni a vecerni hodiny fixovani ke svym kreslum ve svych kancelarich ci domovech, s ocima upnutyma na obrazovku sledujeme trhy, snadno zacneme mit pocit, ze jsme to pouze my a nase computery, ktere jsou napojeny na tuto vzrusujici "hru".... alespon me se to casto stava - dojem, ze se vlastne jedna o do urcite miry "nevinnou" hru.

Nesmime ale zapominat, ze existuji i ostatni obchodnici, usilujici a o ten samy vysledek v te same hre. Obchodnici, kteri jsou letiti, a obchodovanim zbohatli profesionalove, kteri znaji trhy skrz naskrz jako sve boty, profesionalove s obrovskymi ucty, o kterych se vetsine z nas ani nezda. Tito profesionalove obchoduji bez sebemensiho pocitu smilovani k nam malym obchodnikum, tito profesionalove konzumuji nove obchodniky rano ke snidani!

Chci tim rict, ze je zajiste dobre brat obchodovani jako sve hobby, ale nesmime zapomenout, jak tato "hra" dokaze byt nebezpecna vsem tem, kdo jsou nepozorni a delaji v ni chyby. Pokud jste jako ja a mate tendenci ziskavat pocit, ze se jedna o hru, musite se snazit, bryt tuto hru co nejseriozneji, jak to jen dokazete. Musite se snazit naucit se nejvic co muzete, pracovat tak tvrde jak jen to jde, a zustat tak opatrni, jak to jen jde - alespon po tu dobu, co obchodujete.

Dale by se nikdo nemel nechat ovlivnovat konkretnimi doporucenimi brokera ke konkretnim obchodum. To, ze pouziva Full service neznamena, ze broker produkuje nejak více kompetentni rady, na ktere bychom meli brat nejaky prehnany zretel. Broker je od toho, aby spravne zadaval nase prikazy, eventuelne aby nam pomohl nalezt ten spravny typ prikazu pro to, co chceme v trhu provest, aby nam poskytoval veskere podstatne informace, ktere jsme ve svych analyzach mohli prehlednout, aby pomahal novym obchodnikum s pochopenim a zazitim vseho, v cem jsou nejisti, a samozrejme aby jim tez pomohl vyhnout se pastem, ktere zkuseni obchodnici jiz znaji a nespadnou do nich. Aby nam vysvetlili ruzne technicke systemy anebo indikatory, kterym nerozumime, ruzne obchodni pristupy, jejich vyhody a nevyhody, pokud se jich na to zeptame. Aby nas varovali pred nejakou samozrejmou chybou, pokud k ni nevedomky smerujeme, aby nas upominali o spravnem risk managementu, pokud se jim zda, ze obchodujeme prilis mnoho a riskujeme prilis mnoho, nez na kolik je nas ucet staveny. Zkratka aby s nami vytvorili jakysi obchodni tandem, ktery nas posune k lepsim vysledkum, budeme - li si to takto prat. Ale abychom v nich videli nejake vseznale odborniky a slepe nasledovali jejich doporuceni, to by nebylo dobre. Zadnymi takovymi odborniky nejsou a osobne neznam zadneho obchodnika, ktery spokojene a uspesne provadi sve obchody nasledovanim brokerskych rad.

Byt dobrou obchodnici pro mne znamena najit takovou velmi citlivou rovnovahu, mezi svou zdrave sebejistou virou nasledovat a provadet sve vlastni myslenky na jedne strane a jakousi pokornou schopnosti vcas poznat, kdyz jsem udelala chybu. Je to (alespon pro mne) dost nesnadne, protoze musim necemu silne verit ale zaroven vim, ze pomerne casto zjistim, ze jsem se ve sve vire dopustila rady chybnych kroku. Ale vim, ze pro me neni jine cesty - ona rovnovaha mezi sebejistotou a pokorou na druhe strane se neda ziskat jinak nez absolvovanim dlouhe rady obchodu, mezi nimiz budou ty, ktere perfektne vyjsou ale take rada tech, ktere zkazim nejakou - z pozdejsiho pohledu - hloupou chybou.

Vzdycky se snazim premyslet o konkretni osobe, ktera je na druhe - opacne - strane meho obchodu. Vzdycky se snazim zkoumave a s respektem se ptat: co asi vede tu osobu, ze prijala presne opacnou pozici, nez ja? Copak asi vi, co ja nevim?

Pouze par mych postrehu k premysleni.

Silva

 

Aktuální tipy & články
               >> ČTĚTE ZDE
Hluboce oceňuji nit "out-box" vidění problému, která se prolíná celou publikací. Spirit a životní jiskra neodmyslitelně čiší z každé stránky. Na Tvém přístupu mi hluboce imponuje vyprecizovaná jednoduchost. Studium systému je pro mě obohacující za rámec obchodu, případně vydělávání/prodělávání peněz.
Martin Koloc, Seychely
POMÁHÁME LIDEM
PRORAZIT NA BURZE
DOMŮ | MŮJ INDEX | PŘIDEJ ODKAZ | REKLAMA | KONTAKT | PRÁVNÍ PROHLÁŠENÍ
Naše loga | Přidej do oblíbených | Pošli přátelům | Moudra | Chybné odkazy | Zpětná vazba
Aktualizováno 21/10/2014. 3150 registrovaných odkazů. © 1997-2014 Display Systems International. Všechna práva vyhrazena.